Kurzy češtiny a kariérové poradenství

Rectangle 10 | Kurzy češtiny a kariérové poradenství

O kurzu

Jste státním příslušníkem třetí země (mimo EU), který v současné době není v ČR zaměstnán? Nedaří se vám zde najít práci kvůli jazykové a kulturní bariéře? Rádi bychom vám nabídli místo v programu, který vám pomůže:

• zlepšit své znalosti češtiny nebo se naučit základy českého jazyka,
  • získat představu o českém trhu práce, typech pracovních smluv a strategiích hledání zaměstnání,
  • lépe porozumět tomu, jaké jsou vaše možnosti ohledně zaměstnání v ČR s ohledem na vaši konkrétní situaci.
Obrazek1 | Kurzy češtiny a kariérové poradenství

Co program nabízí?

• Kurz českého jazyka (1,5h-2h/týden, celkem 39h)
  • Workshop: představení českého trhu práce (2 x 7 hodin)
  • Individuální kariérové poradenství (2 x 2 hodiny)

Veškeré aktivity jsou poskytovány v češtině (s anglickým tlumočením) nebo v angličtině.

Kurz českého jazyka

Kurz českého jazyka je zaměřen na zvládnutí základních životních situací a u pokročilejších studentů na zvládnutí slovní zásoby spojené s trhem práce a přípravou na hledání práce v Česku.

Workshop – představení českého trhu práce

V průběhu dvou workshopů budou představeny základní informace o českém trhu práce a strategie hledání zaměstnání v Česku. Budou zahrnuta následující témata: základy pracovního práva, smluvní vztahy, životopis, hledání práce v Česku, česká firemní kultura apod.

Individuální kariérové poradenství

Individuální kariérové poradenství navazuje na skupinové workshopy. Během dvou sezení se klient s pracovním poradcem zaměří na klientovu konkrétní situaci a budou společně hledat řešení odpovídající jeho kvalifikaci a situaci na českém trhu práce.

To zní dobře! Jak se mohu přihlásit?

Zaregistrujte se prosím pomocí QR kódu anebo přes tento odkaz a naše koordinátorka vám emailem zašle další informace.

Obrazek2 | Kurzy češtiny a kariérové poradenství

Kdo se může do kurzu zapojit?

Pro zapojení do projektu je potřeba splnit dvě hlavní podmínky, jste:

• státní příslušník třetí země (mimo EU),
  • v současné době nejste v ČR zaměstnáni nebo jste evidováni na Úřadu práce,
  • v případě, že v současné době pracujete, můžete být za určitých okolností způsobilí, ale budeme potřebovat doplnit další informace, abychom to mohli potvrdit, kontaktujte prosím našeho koordinátora.

Praktické informace ke kurzu

• Jak dlouhá je jedna lekce? 1,5h nebo 2h týdně, celkem 39 hodin (=20-26 týdnů)
  • Kde? Kanceláře MS Pakt – Varenská 1414/1, Ostrava; viz Jak se k nám dostanete
  • Kolik studentů je ve skupině? Ve skupině je 12–15 studentů.
  • Kolik stojí kurz? Kurz je zdarma.
  • Kdy kurz začíná? Aktuální kurz se začátkem v dubnu 2024 je již naplněn. Další kurz bude na podzim 2024, je možné si místo zarezervovat už nyní.

Pro více informací kontaktujte naši koordinátorku – Romana Šperlíková – info@mspakt.cz

Aktivity jsou realizovány v rámci projektu Podpora zaměstnanosti v rámci regionálních partnerství paktů zaměstnanosti.

EU SPOLUFINANCOVANO Barevne | Kurzy češtiny a kariérové poradenství