Ze školy do praxe: Učenky SŠ Odry si vyzkoušejí práci v salonu KLIER

03. 01. 2022

Moravskoslezský pakt zaměstnanosti pomáhá spoluvytvářet možnosti spolupráce středních odborně zaměřených škol s firmami, které v daném oboru působí. Také zajišťuje a vytváří vhodný rámec pro tuto spolupráci.

Foto Klier SS spoluprace 1 e1641221066745 | Ze školy do praxe: Učenky SŠ Odry si vyzkoušejí práci v salonu KLIER

Moravskoslezský pakt zaměstnanosti pomáhá spoluvytvářet možnosti spolupráce středních odborně zaměřených škol s firmami, které v daném oboru působí. Také zajišťuje a vytváří vhodný rámec pro tuto spolupráci.

„Nedávno odstartovala spolupráce známé sítě kadeřnictví KLIER se SŠ Odry na odborném a praktickém výcviku jejích žáků. Navázané partnerství vzniklo v rámci projektu OKAP II. a bude mít systematickou a dlouhodobou podobu v oblasti odborného vzdělávání a přípravy (OVP),“ řekla za MS Pakt Iva Krahulcová, koordinátorka pro spolupráci škol a firem.

Odborně vzdělávací praxe je konkrétně určená pro dvě žačky 3. ročníku a jednu žačku 2. ročníku. Tyto tři žačky si tak budou moci vyzkoušet práci v jednom z kadeřnických salonů KLIER a prohloubit si tak své dovednosti, zručnost i talent.

Společnost FRISÖR KLIER správní s.r.o. působí na českém trhu od roku 1997. Má více než 1 600 kadeřnickými salonů v pěti evropských zemích a je známá jako moderní zaměstnavatel. Snaží se aktivně podílet na zajišťování odborných praxí, a ovlivnit tak kvalitu vzdělávání ve svém oboru.

SŠ Odry připravuje své žáky pro práci v oboru služeb již přes půl století. Zajišťuje střední vzdělání ukončené výučním listem i maturitní zkouškou. Kromě zajištění teoretické výuky si škola klade za cíl zajišťovat pro své žáky také výuku praktickou.

image 19 | Ze školy do praxe: Učenky SŠ Odry si vyzkoušejí práci v salonu KLIER