Úspěchy projektu Ukrajina

21. 08. 2023

20230815 093137 01 | Úspěchy projektu Ukrajina

Odložíme si tady jeden příběh, který vznikl v našem projektu Ukrajina, o kterém jsme vám nedávno psali. 

Celé to začalo, když jsme v loňském roce narazili na inzerát, ve kterém firma EBG Plastics hledala nové kolegy na pozice Operátor výrobní linky. Slovo dalo slovo a spolupráce byla na světe. Rok uběhl jako voda a nám se podařilo do této firmy přivést více než 50 nových zaměstnanců.  

Za dobu naší spolupráce jsme si uvědomili, že nás tato firma ani na okamžik nezklamala. Zodpovědnost a empatický přístup, který dávají Ukrajinským zaměstnancům jim umožňuje cítit se jako součást skutečné rodiny. A co nás zaujalo nejvíce? Jejich otevřenost vůči všem, bez ohledu na vzdělání, jazykové dovednosti či národnost. Stačila střední škola a chuť pracovat, a to naši kolegové z Ukrajiny mají!  

Jak hodnotí celou spolupráci samotná firma:

MSPAKT pomohl najít práci mnoha ukrajinským občanům a firmám usnadnil poptávku pro nedostatek zaměstnanců v průmyslovém odvětví. Naše spolupráce s koordinátorem p. Borosan, kdy jsme především potřebovali zaměstnance na pozici Operátora výrobní linky, započala v červnu minulého roku a od té doby již uběhla celá řádka měsíců. Postupem času se naši ukrajinští zaměstnanci celkem rychle začlenili a my jsme opravdu rádi za jejich pracovitost, silnou vůli a zápal pro věc. Věříme, že se vše v dobré obrátí, co se týče války na Ukrajině a budeme samozřejmě rádi za další pevné vazby s nimi a Moravskoslezským paktem, říká Anna Helekalová, HR personalistka EBG Plastics CZ, s.r.o.