Trautom v Bruselu!

11. 07. 2023

Fx4FxBuXoAAdho6 | Trautom v Bruselu!

Náš připravovaný projekt Trautom se nedávno dostal až na jednání do Evropského parlamentu!  

Byli jsme pozváni na jedinečné setkání #EYS2023: Social partners in action for skills in the metal industry, které se konalo v samotném Evropském parlamentu a bylo pořádáno Ceemetem (evropskou zaměstnavatelskou organizací) a IndustryAll (evropským odborovým svazem).

Diskutovali jsme o atraktivitě hutního a strojírenského průmyslu, učňovském vzdělávání, předvídání a plánování dovedností, rekvalifikaci a zvyšování kvalifikace a přechodu z jednoho zaměstnání na druhé.

Projekt Trautom se zaměřuje na pomoc lidem v našem kraji s rekvalifikacemi a zvyšováním dovedností. Cílem projektu je vytvořit a implementovat efektivní programy odborného vzdělávání a přípravy, které budou přizpůsobené potřebám trhu práce. Chceme, aby naši lidé získali nejnovější dovednosti a kvalifikace, aby se mohli úspěšně přizpůsobit měnícím se požadavkům a výzvám trhu práce.