Sladká spolupráce střední školy a firmy byla deklarována v Opavě

15. 03. 2022

4 2 | Sladká spolupráce střední školy a firmy byla deklarována v Opavě

Na konci února byla uzavřena za podpory MS Paktu a Moravskoslezského kraje deklarace o dlouhodobé spolupráci mezi Střední školou hotelnictví a služeb a Vyšší odbornou školou v Opavě a firmou Mondelez CR Biscuit Production.

„Nejdůležitějším cílem nově vzniklého partnerství je propagace oboru Výrobce potravin. Zaměříme se zejména na zprostředkovávání exkurzí pro žáky 8. a 9. ročníku ZŠ a jejich seznámení s výrobou potravin v praxi,“ doplnila Šárka Plačková z MS Paktu.

Mondelēz International je jedním z největších výrobců cukrovinek a pečených produktů na světě. Zaměstnává 80 tisíc lidí a umožňuje spotřebitelům ochutnávat jeho výrobky ve více než 150 zemích světa.

Nově i studenti na Opavsku poznají, jak to v tomto sladkém odvětví chodí a do budoucna mohou rozšířit řady zaměstnanců této mezinárodní firmy. Jedná se již o šestou dlouhodobou spolupráci mezi střední školou a firmou v rámci projektu Odborného, kariérového a polytechnického vzdělávání v MSK II.

image 21 | Sladká spolupráce střední školy a firmy byla deklarována v Opavě