Příklady dobré praxe se zaměřují i na elektrikáře

16. 11. 2022

Brose | Příklady dobré praxe se zaměřují i na elektrikáře

Příklady dobré praxe opouštějí ocelářský průmysl a míří do oboru elektrotechniky.

Jako třetí v pořadí představujeme perspektivní spolupráci mezi Gymnáziem a Střední průmyslovou školou elektrotechniky
a informatiky ve Frenštátě pod Radhoštěm, p.o. s Brose CZ spol. s.r.o. Praxi ve firmě absolvují žáci oboru Elektrikář. Vyzkoušet si přímo v provozu mohou práci mechatronika, seřizovače, údržbáře a pracovníka technického týmu. Od roku 2020 se praxe zúčastnilo celkem 11 žáků.

elektrika | Příklady dobré praxe se zaměřují i na elektrikáře

Na odborný výcvik do firmy dochází žáci od druhého ročníku, kteří pracují pod dohledem zkušených instruktorů. „Po dobu praxe studentů v naší společnosti jim rádi předáme základní dovednosti, které uplatní ve své budoucí profesi,“ doplňuje instruktor firmy Tomáš Palát.

Partnerství je realizováno v rámci projektu Kompetence 4.0, na kterém se MS Pakt podílel společně se Sdružením pro rozvoj Moravskoslezského kraje z.s.