Aktuální dění

Příklady dobré praxe se zaměřují i na elektrikáře

16. 11. 2022

Příklady dobré praxe opouštějí ocelářský průmysl a míří do oboru elektrotechniky.

Jako třetí v pořadí představujeme perspektivní spolupráci mezi Gymnáziem a Střední průmyslovou školou elektrotechniky
a informatiky ve Frenštátě pod Radhoštěm, p.o. s Brose CZ spol. s.r.o. Praxi ve firmě absolvují žáci oboru Elektrikář. Vyzkoušet si přímo v provozu mohou práci mechatronika, seřizovače, údržbáře a pracovníka technického týmu. Od roku 2020 se praxe zúčastnilo celkem 11 žáků.

Na odborný výcvik do firmy dochází žáci od druhého ročníku, kteří pracují pod dohledem zkušených instruktorů. „Po dobu praxe studentů v naší společnosti jim rádi předáme základní dovednosti, které uplatní ve své budoucí profesi,“ doplňuje instruktor firmy Tomáš Palát.

Partnerství je realizováno v rámci projektu Kompetence 4.0, na kterém se MS Pakt podílel společně se Sdružením pro rozvoj Moravskoslezského kraje z.s.