Prezentace o odborných praxích završily spolupráci MS Paktu, školy a firmy

10. 10. 2022

DSC02847 | Prezentace o odborných praxích završily spolupráci MS Paktu, školy a firmy

Žáci 4. ročníku oboru Zahraniční obchod z Obchodní akademie a Vyšší odborné školy sociální, p.o. z Ostravy-Mariánských Hor obhajovali v polovině září formou prezentací své odborné praxe ze závěru minulého školního roku.

Díky MS Paktu zaměstnanosti měli zdejší žáci možnost vykonávat svou odbornou praxi ve velkých nadnárodních společnostech i v malých rodinných firmách.

DSC02849 | Prezentace o odborných praxích završily spolupráci MS Paktu, školy a firmy

„V určeném časovém limitu museli žáci prezentovat před odbornou komisí a svými spolužáky předem známé parametry z odborných praxí, a to nejen v češtině, ale také v angličtině. Podmínkou byla náplň odborné praxe, vyhodnocení využitých kompetencí, ale i nově získané kompetence, dále prezentace výstupů práce a celkové zhodnocení dané praxe,“ uvedla Šárka Plačková z MS Paktu s tím, že žáci si vedli v prezentacích velice dobře.

Jsme rádi, že většina žáků hodnotila své odborné praxe velmi pozitivně a plánujeme pokračovat ve spolupráci v jednotlivých společnostech i pro další ročníky. Více informací se dozvíte na webu školy https://www.oao.cz/index.php/probehlo/665-obhajoby-prezentaci-odbornych-praxi-4-b. Praxe byly realizovány v rámci projektu OKAP II.