Online veletrh středních škol je za rohem. Připojí se tisíce deváťáků z celého kraje

11. 11. 2021

veletrh skoly | Online veletrh středních škol je za rohem. Připojí se tisíce deváťáků z celého kraje

Největší online veletrh středních škol odstartuje v pondělí 15. 11. na Bruntálsku a potrvá až do středy 24. listopadu 2021. Postupně se představí žákům devátých tříd více než 90 % všech středních škol z Moravskoslezského kraje.

Prezentace středních škol nabídnou přehledné informace o dané škole a studijních oborech, konzultace se zástupci škol i s kariérními poradci. „Do projektu se zapojí více než 120 středních škol z celého kraje, které se budou postupně prezentovat podle okresů, ve kterých sídlí. Každý z okresů má vyhrazen vlastní termín on-line videohovorů, které se uskuteční vždy od 10 do 18 hodin,“ sdělil ředitel MS paktu zaměstnanosti Martin Navrátil.

Interaktivní online veletrh pomůže především žákům devátých tříd a jejich rodičům, aby si mohli vybrat ze široké nabídky středních škol, které se mohou prostřednictvím veletrhu bezplatně představit svým možným budoucím studentům. „Veletrh středních škol jim může být skvělým vodítkem, představí se na něm školy napříč celým krajem. Seznámí zájemce s nabídkou oborů i jejich náplní, provede je třeba na dálku učebnami či dílnami školy, zástupci školy zodpoví dotazy. Rozhodně budoucím středoškolákům doporučuji, aby se o školu, kam se chystají poslat přihlášku, intenzivněji zajímali. Přece jen, rozhodují o své příští profesní dráze,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny.

Jako první se v podzimním kole veletrhu představí zájemcům o středoškolské studium 10 škol z Bruntálska. Letos se zapojily tři z Bruntálu, pět škol z Krnova a po jedné z Rýmařova a Města Albrechtic. „I letos si naše škola pro žáky devátých ročníků připravila na on-line veletrh rozmanitý program. Na začátku se dozví všeobecné informace o škole, školní jídelně a domovu mládeže. Také
se mohou těšit na představení všech oborů,“ řekl Václav Míka, zástupce ředitele SPŠ a OA v Bruntálu.

Harmonogram online videohovorů:
15. 11. – okres Bruntál
16. 11. – okres Frýdek-Místek
18. 11. – okres Karviná
22.11. – okres Nový Jičín
23.11. – okres Opava
24.11. – okres Ostrava

Online veletrh středních škol organizuje Moravskoslezský kraj ve spolupráci s Moravskoslezským paktem zaměstnanosti a Úřadem práce ČR. Druhé kolo se uskuteční od 17. do 25. ledna 2022.

veletrh skoly | Online veletrh středních škol je za rohem. Připojí se tisíce deváťáků z celého kraje