On-line veletrh středních škol finišuje prezentací ostravských škol

24. 01. 2022

On line veletrh | On-line veletrh středních škol finišuje prezentací ostravských škol

On-line veletrh je v plném proudu a jako poslední se v úterý 25. ledna připojí ostravské školy.

„Online veletrhu se účastníme od jeho počátku a má naši podporu. Účast a zájem byl větší, než jsme předpokládali. Deváťáci se prioritně zajímají o výuku vybraných oborů, podmínky pro přiznání motivačního a prospěchového stipendia, odbornou výuku a možnost konání odborného výcviku u odborných firem a nechybí ani dotazy na vybavenost dílen a na podmínky přijímacího řízení,“ doplnil Lukáš Šubert, ředitel Střední školy stavební a dřevozpracující v Ostravě. Největší zájem na této škole je o maturitní obor Technik CNC dřevoobráběcích strojů a učební obor Truhlář,  nejmenší o obory Malíř, Montér suchých staveb a Zedník.

Online veletrh přináší skvělou příležitost, kdy se z pohodlí domova,  mohou deváťáci dozvědět vše, co potřebují a chtějí vědět ohledně studia, výběru vhodného oboru, vybavenosti školy, dílen, podmínek pro přijetí a dalších zajímavostí o středních školách.

Online veletrh středních škol Moravskoslezského kraje organizuje MS kraj ve spolupráci s Moravskoslezským paktem zaměstnanosti a Úřadem práce ČR.