Odborné praxe studentů středních škol ve firmách jsou v květnu plném proudu

27. 05. 2022

Skoly post 2 | Odborné praxe studentů středních škol ve firmách jsou v květnu plném proudu

Květen je měsícem lásky, maturit, ale také odborných praxí. Pro mnoho studentů jde o první pracovní zkušenost, kterou díky aktivitám MS Paktu získají.

„Postupně jsme propojili přes 20 firem v MSK se studenty Obchodní akademie a Vyšší odborné školy sociální, Ostrava-Mariánské Hory, p.o. a Střední průmyslové školy chemické akademika Heyrovského, Ostrava, p.o.,“ doplnil Jan Kelar z MS Paktu. Spolupracující firmy aktuálně poskytují dlouhodobou odbornou praxi studentům 3. ročníku oborů Zahraniční obchod a Přírodovědné lyceum/Aplikovaná chemie.

Skoly post 2 | Odborné praxe studentů středních škol ve firmách jsou v květnu plném proudu

Studenti se ve firmách seznamují například s obchodním oddělením, účetnictvím, logistikou, marketingem či činnostmi v laboratořích a jejich praktickým fungováním a mnozí z nich pokračují v další spolupráci ve firmách formou brigád. Praxe se konají v rámci projektu OKAP II.