Ocelářství jako obor budoucnosti představuje seriál Příklady dobré praxe

10. 11. 2022

Vitkovicka stredni | Ocelářství jako obor budoucnosti představuje seriál Příklady dobré praxe

Nový seriál MS Paktu Příklady dobré praxe partnerství školy a firmy pokračuje představením spolupráce VÍTKOVICE STEEL s Vítkovickou střední průmyslovou školou v Ostravě.

Firmu a školu pojí dlouhodobá spolupráce s více než třicetiletou tradicí. Hlavním cílem aktuální spolupráce je restart ocelářských oborů a zájmu o ně. Praktická výuka je určena pro žáky oboru mechanik strojů a zařízení, kteří si mohou vyzkoušet práci na pozicích zámečník a svářeč. Spolupráce školy a firmy se naplňuje i v oborech Strojní mechanik, Elektrikář silnoproud, Mechanik-seřizovač a Mechanik-elektrotechnik. Praxí od roku 2020 prošlo 30 žáků.

Vitkovice STEEL | Ocelářství jako obor budoucnosti představuje seriál Příklady dobré praxe

Odborný výcvik se koná v reálném prostředí podniku. Žáci následně mají možnost pracovat nad rámec praxe na brigádách a po dokončení školy do firmy mohou nastoupit jako zaměstnanci.

Partnerství školy a firmy je realizováno v rámci projektu Kompetence 4.0, na kterém jsme se podíleli společně se Sdružením pro rozvoj Moravskoslezského kraje z.s.