Netradiční exkurze zavedla žáky do textilní firmy na výrobu fusaků

23. 03. 2022

IMG 20220315 093431 scaled 1 | Netradiční exkurze zavedla žáky do textilní firmy na výrobu fusaků

V polovině března se v rámci exkurze zaměřené na volbu povolání vypravili žáci 8. a 9. třídy Základní školy Gen. Janka z Ostravy do firmy Emitex, která je tradičním výrobcem textilních výrobků pro děti. 

Žáci se dozvěděli, jak vypadá pracovní den švadlenky, jak vzniká „od A do Z“ dětský fusak, vše o prodeji šitých výrobků a dostali doporučení, kterou střední školu v MS kraji si vybrat v případě zájmu o tuto profesi. Odborníci z textilní výrobní firmy Emitex v Ostravě-Vítkovicích se jim maximálně věnovali a předali jim cenné rady a pracovní zkušenosti.

„Díky patří všem žákům i jejich pedagogickému doprovodu za jejich účast, pozornost a aktivní zapojení se do programu exkurze, stejně jako zaměstnancům Emitexu za možnost nahlédnout pod pokličku jejich řemesla, bylo to velmi zajímavé,“ podělila se o dojmy z exkurze Hana Chovancová, specialistka pro spolupráci škol z MS Paktu.

IMG 20220315 093431 | Netradiční exkurze zavedla žáky do textilní firmy na výrobu fusaků

Během programu exkurze se žáci mohli za běžného provozu podívat, jak to reálně vypadá v šicí dílně, kde se stroje ani švadlenky za celý den nezastaví, viděli, jak se programují šicí stroje, seznámili se s procesem zpracování objednávek z e-shopu, prozkoumali administrativní zázemí firmy, a především se dozvěděli podrobnosti o všech pracovních profesích, které se v textilní firmě vyskytují.