Mladá generace v Řecku

05. 06. 2023

1684844418793 | Mladá generace v Řecku

Minulý měsíc se v řecké Florině konalo setkání zástupců „mladé generace,“ kteří sdíleli své zkušenosti, jak zlepšit regiony, které byly ovlivněny těžbou, a učinit je pro jejich obyvatele atraktivnější, aby neodcházeli pryč. Toto setkání bylo součástí programu Exchange EU, který realizuje organizace Active Youths OENEF – Europe Direct Západní Makedonie, a účastnili se ho zástupci mládežnických organizací z Estonska a Řecka, stejně jako zástupci Evropské komise. 

Českou republiku měl tu čest zastupovat náš Tony společně s kolegou z Karvinského gymnázia a dvěma doktorandy z OSU a VŠB-TU.  

Bylo to skvělé fórum pro výměnu myšlenek a inspirování se novými přístupy. 

Společně s mladými lidmi chce MS kraj pracovat na vytváření inovativních a udržitelných řešení pro svou budoucnost.