Exkurze zavedla žáky do výrobních divizí společnosti ALINVEST

16. 06. 2022

2 | Exkurze zavedla žáky do výrobních divizí společnosti ALINVEST

Největší tuzemský výrobce hliníku Alinvest pozval žáky 8. třídy ZŠ Břidličná v rámci projektu OKAP II do svého závodu v rámci exkurze MS Paktu.

2 | Exkurze zavedla žáky do výrobních divizí společnosti ALINVEST

Osmáci si prohlédli výrobní divize Aluminium a Obaly a seznámili se s výrobou produktů z hliníku určených pro stavební, farmaceutický a automobilový průmysl. „Profesionálním výkladem zaujali Marian Gorčík a Radomír Němec, kteří trpělivě odpovídali také na zvídavé otázky žáků,“ doplnila Petra Přecechtělová z MS Paktu. Žáci si exkurzi maximálně užili a dozvěděli se opět spoustu zajímavých poznatků nejen o výrobě hliníku, ale také o fungování velké firmy.