Exkurze ve firmě Scenario, s.r.o.

05. 04. 2023

20230323 101429 | Exkurze ve firmě Scenario, s.r.o.

V březnu proběhla poslední z exkurzí, kterou jsme zorganizovali pro budoucí ajťáky ze Střední školy prof. Zdeňka Matějčka, Ostrava-Poruba, před začátkem jejich odborné praxe.
Žáci navštívili firmu Scenario, kde jim jednatel firmy Jaroslav Textoris ukázal, čím se firma zabývá a představil obecný proces IT technologií – od vývoje, přes tvorbu, prodejní řetězec, servis atd. S žáky mu to perfektně klapalo, kladl jim zajímavé otázky, vtáhl je do děje, zkrátka umí to s nimi.

Důležité je zmínit, že firma Scenario je známá tím, že má velké zkušenosti se zaměstnáváním osob se zdravotním postižením a ostatním firmám, které nemohou zaměstnávat tyto osoby nabízí tzv. náhradní plnění. Více informací naleznete zde: ➡ https://lnkd.in/edjK8iuk

A zpět k našim žákům: ti už mají za sebou semináře o tom, kde hledat zaměstnavatele, jak si napsat CV, jak se chovat u pohovoru a několik exkurzí v různých firmách s IT zaměřením. Nyní je čekají 3týdenní praxe u zaměstnavatelů. Teď už je to jenom na nich samotných, jak na firmu zapůsobí a třeba si plácnou na vzájemnou spolupráci.

Rádi bychom touto cestou poděkovali žákům za perfektní spolupráci, za jejich zvídavost při všech setkáních a přejeme jim, aby dokázali svého budoucího zaměstnavatele oslovit svými schopnostmi, skromností a obrovskou chutí do práce. Firmám děkujeme za trpělivost a radost, kterou vkládají do vzájemné spolupráce. 🍀