Exkurze na základních školách v Moravskoslezském kraji nabírají na konci školního roku na obrátkách

19. 05. 2022

PAKT fotka nahledowa | Exkurze na základních školách v Moravskoslezském kraji nabírají na konci školního roku na obrátkách

Žáci ze ZŠ Žižkova v Krnově zavítali do pekárny společnosti ASPEC spol. s.r.o., kde se seznámili s praktickým provozem.

„Účastníci exkurze se mohli prakticky seznámit s profesí pekaře, oddělením technické kontroly, zjistili, jak se vyrábí rohlíky a chleba nebo jak funguje kynárna. V rámci exkurze nechyběla ani ukázka motání vánoček nebo provozu vyrábějícího tyčinky. Žáky zaujalo i vysvětlení významu etiket, složení pečiva, značení alergenů a poznali rozdíly v druzích mouky,“ doplnila Petra Přecechtělová z MS Paktu. Závěrečná ochutnávka rohlíků a tyčinek už byla jen příjemným završením aktivně stráveného dne. Zájemci si navíc odnesli domů i bochníky chleba a teď už ví, že pečení je dřina, ale zároveň i radost. Exkurze se uskutečnila v rámci projektu OKAP II.

pakarna II. | Exkurze na základních školách v Moravskoslezském kraji nabírají na konci školního roku na obrátkách