Exkurze do květinového světa v Městě Albrechticích

01. 07. 2022

Foto Deklarece Exkurze Kvetinarstvi 1 | Exkurze do květinového světa v Městě Albrechticích

Ze spolupráce v rámci projektu OKAP II mezi Květinářstvím Aira a Základní školou a Střední odbornou školu z Města Albrechtic vyrostla první exkurze žáků v květinářství.

V rámci exkurze si žáci vyzkoušeli náplň floristické profese a zavítali také do skleníků. V květinářství děti připravovaly řezané květiny pro vazbu a prodej a zkusily si také různé způsoby vazby květin. Ve sklenících mladí zahradníci zase okopávali, pleli a zalévali vysazené rostliny.

Aktivita je součástí deklarace, kterou mezi sebou uzavřely Květinářství Aira z Města Albrechtic a Základní a Střední odborná škola, Město Albrechtice.

Cílem dlouhodobé spolupráce je prohloubení stávajícího partnerství, zvýšení atraktivity oboru Zahradník, podpoření identifikace žáka s firmou a vykonávanou profesí nebo PR aktivity.

Partnerství středních škol a firem z Moravskoslezského kraje vzniká prostřednictvím Moravskoslezského paktu zaměstnanosti v rámci projektu OKAP II.

| Exkurze do květinového světa v Městě Albrechticích