EDUCATION 4 CAREER II.

10. 06. 2024

Kopie navrhu E4C II. 9 1 | EDUCATION 4 CAREER II.

JAK NA KARIÉROVÉ PORADENSTVÍ VE ŠKOLÁCH

Zajímáte se o nejnovější trendy v kariérovém poradenství ve školách pro rok 2024? Jakou roli hraje kariérový poradce ve školách? Toužíte po konkrétních inspiracích a inovativních nápadech? Fascinují vás exkurze do světa práce a reflexe aktuálních tržních podmínek? Rádi byste získali cenné postřehy od předních odborníků a hybatelů v oboru?

Přijďte 19. září 2024 na další ročník konference EDUCATION 4 CAREER

E4C program | EDUCATION 4 CAREER II.

Konferencí Vás provede moderátorka Kristýna Prokešová.

ŘEČNÍCI:

folwarczny velky 1 | EDUCATION 4 CAREER II.

Stanislav Folwarczny | náměstek hejtmana MSK odpovídající za oblast školství, mládeže a sportu

Narodil se v Karviné. Původem a také posláním je pedagog, působil také jako ředitel základní školy. Jeho prioritami byly a jsou podpora dětí a mládeže, zejména škol a sportovních klubů. Jako místostarosta Českého Těšína i jako náměstek hejtmana přispěl k rozvoji škol, sportovišť a také k rozvoji sportovní spolkové činnosti. V Moravskoslezském kraji zavedl podporu sportovních spolků na principech transparentnosti, předvídatelnosti a kontinuitě s vyloučením subjektivního hodnocení.

Andrea Hoffmannová | náměstkyně primátora Ostravy pro vzdělávání, inovace a digitalizaci

Profesně se celou svou kariéru věnovala práci s mladými lidmi, začala jako středoškolská učitelka, působila také jako vysokoškolská pedagožka na českých i zahraničních univerzitách a věnovala se vzdělávání dospělých. V pozici náměstkyně primátora iniciovala vznik Strategie rozvoje vzdělávání pro město Ostravu do roku 2030, úspěšně rozjela projekt karierních poradců, věnuje se systematické podpoře talentovaných dětí, reformě školního stravování a zavádění nových projektů do škol, jako jsou šachy do škol či řemeslné dílny. Oceňujeme, že je zároveň politička, která intenzivně podporuje kariérové poradenství a kariérové vzdělávání a propojuje jej s dalšími službami, které činí Ostravské školy excelentními. Jsou to např. talent management, psychologové ve školách atd.

Hoffmannova scaled | EDUCATION 4 CAREER II.
10949 | EDUCATION 4 CAREER II.

Jiří Nantl | náměstek ministra školství, mládeže a tělovýchovy

Zkušený politik a odborník na školství, který se vrátil na MŠMT po deseti letech bohatší o cenné zkušenosti jak z akademické sféry, tak i samosprávy. Na MŠMT byl v letech 2010 až 2012 nejdříve ředitelem odboru vysokých škol, následně náměstkem ministra za oblast legislativy, strategie, mezinárodních vztahů a záležitostí Evropské unie. Nyní je jeho odpovědností zejména koordinace strategií resortu a agenda modernizace vzdělávací soustavy s důrazem na střední školství a spolupráci s kraji. V dubnu 2019 obdržel vyznamenání “Za zásluhy o rozvoj kvality vzdělávání” udělované Českou školní inspekcí.

Silvie Pýchová | ředitelka Partnerství pro vzdělávání 2030+

Je nezávislá školitelka, konzultantka, projektová manažerka, hodnotitelka a autorka vzdělávacích programů. 12 let byla ředitelkou Stálé konference asociací ve vzdělávání (SKAV). Zároveň přenáší a rozvíjí nové přístupy v kariérovém poradenství a je aktivní ve vzdělávací politice. Je spoluzakladatelkou Centra kompetencí a členkou mezinárodní Asociace kariérových poradců (IAEVG). Aktuálně působí na pozici ředitelky Partnerství pro vzdělávání 2030+.

SP profil 1 | EDUCATION 4 CAREER II.
stazeny soubor | EDUCATION 4 CAREER II.

Miloš Rathouský | zástupce ředitelky Sekce pro vzdělávání a rozvoj lidských zdrojů Svaz průmyslu ČR

Působí v současnosti jako zástupce ředitelky Sekce zaměstnavatelské SP ČR pro oblast vzdělávání a rozvoj lidských zdrojů. Věnuje se zejména sféře spolupráce škol a firem, vztahu vzdělávací nabídky a potřeb trhu práce, profesnímu vysokoškolskému vzdělávání, propojování systémů NSP/NSK s počátečním vzděláváním a zjednodušování podmínek pro realizaci projektů z Evropských fondů.

Šárka Šimoňáková | náměstkyně hejtmana MSK odpovídající za oblast regionálního rozvoje a cestovního ruchu

Miluje čísla, tabulky a analýzy. To co byl nejdříve její koníček, nakonec vystudovala na ekonomické fakultě a poté implementovala do praxe. Pracovní zkušenosti má ze soukromého i veřejného sektoru, pracovala jako personálně – ekonomický manažer a a také na pozici finančního analytika. Jako náměstkyně hejtmana MSK zodpovídá za regionální rozvoj. K jejím prioritám patří podpora podnikání, rozvoj vědy, techniky a inovací, zaměstnanost a podpora talentů.

simonakova | EDUCATION 4 CAREER II.

A další.

Vzhledem k omezené kapacitě doporučujeme včas se registrovat.

Více informací budeme postupně zveřejňovat také na sociálních sítích. LINKEDIN FACEBOOK

Pro jakékoliv další informace kontaktujte: splackova@mspakt.cz