Další příklad dobré praxe z projektu Kompetence 4.0 je zde

12. 01. 2023

IMG 20211130 122318 | Další příklad dobré praxe z projektu Kompetence 4.0 je zde

Autotronici ze Střední školy technické a dopravní v Ostravě – Vítkovicích mají možnost asistovat při servisních pracích na luxusních vozech. Firma CarTec Group Ostrava totiž umožňuje těmto žákům odborný výcvik ve svém autorizovaném servise, kde se tak mohou podívat pod kapotu luxusních vozů a moderních elektromobilů.

Další aktivita, která dělá toto partnerství jedinečné je, že firma škole poskytla přístup do svého oficiálního BMW online vzdělávacího programu, kde se žáci a učitelé dostanou k nejaktuálnějším trendům a vývoji nových vozů.  

A protože spolupráce funguje na perfektní úrovni, škola rozšiřuje spolupráci o další obory: 

  • autolakýrník, 
  • mechanik opravář motorových vozidel.  

V dnešní době je pro firmy velice důležité spolupracovat se středními školami, firma si tak vychovává nové zaměstnance, může se podílet na přípravách školních vzdělávacích programů a může zasahovat do odborné výuky, díky tomuto se stane konkurenceschopnější a dokáže odolat nástrahám 4. průmyslové revoluce.