Česko-bavorská konference s naší aktivní účastí

10. 10. 2019

foto1 z cesko bavorske konference 8.10.2019 | Česko-bavorská konference s naší aktivní účastí

V úterý 8. října se v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně uskutečnila také Česko-bavorská konference & networking na téma „E#change for your digital future!“. V úvodní neveřejné panelové diskusi na témata Digital naiv nebo digital native? Jsme připraveni na budoucnost? a Odborné vzdělávání 4.0 ve strojírenství  jsme měli příležitost prezentovat názory na směr, kterým by se mělo ubírat odborné vzdělávání a příprava.

V odpolední veřejné části jsme měli příležitost prezentovat Pilotní projekt ověřování prvků duálního vzdělávání v našem Moravskoslezském kraji. Rádi jsme představili vzniklá partnerství firem a škol a na příkladu společnosti Brose CZ jsme mohli ukázat, jak se může společensky zodpovědná firma proaktivně zapojit do odborného vzdělávání a přípravy v současných podmínkách, jaké benefity to přináší našemu vzdělávání a jak může probíhat přenos zkušeností z dané oblasti z Bavorska k nám. Zejména oceňujeme příklad přímé investice jak do vlastního střediska praktického vyučování ve výši 10 mil. Kč, tak i průběžnou investici do lidského kapitálu v podobě instruktorů praktického vyučování.

Sám generální ředitel a jednatel společnosti pan Niclas Prüller na konferenci vystoupil jak v úvodní panelové diskusi na téma Kompetence dodavatelů zítřka? Jak mění digitalizace hodnotové řetězce a v odpolední části pak s prezentací na téma „Digitalizace. Automatizace. Velké šance pro firmy a zaměstnance.“, ve které prezentoval zaměření společnosti Brose CZ na dovednosti, automatizaci, digitalizaci a s tím také na související vytváření vysoce kvalifikovaných pozic.

Právě na příkladu spojení s lídrem trhu v oblasti výzkumu a inovací se ukazuje, jakou máme jedinečnou šanci na zavádění inovací do našeho odborného vzdělávání a přípravy v moderním a kvalitním prostředí a s lidmi, kteří přímo určují směr dalšího technologického vývoje.

image 6 | Česko-bavorská konference s naší aktivní účastí