05. 05. 2022

muj zivot po skole | Aplikace Můj život po škole pomáhá žákům ZŠ v regionu s výběrem vhodného povolání

Na konci dubna se konala již 44. modelová hodina s aplikací Můj život po škole v rámci projektu OKAP.

„Tentokrát jsem zavítala na ZŠ a MŠ na Tř. Dr. E. Beneše v Bohumíně, kde jsem společně s kariérovou poradkyní Gabrielou Adámkovou seznámila zdejší 8. třídu s tématem volby povolání v praxi. Od začátku školního roku jde již o 44. třídu v našem kraji,“ uvedla Kateřina Tvrdá z MS Paktu.

V rámci workshopu žáci nejprve tvoří myšlenkovou mapu na téma: „Co bych měl/a zvážit, než odešlu přihlášku na střední školu a kdo mi může pomoct“, pak následuje test v Kahootu, kde jsou zveřejněny informace o průměrné mzdě, rozdílech mezi čistou a hrubou mzdou včetně otázek na požadavky k vybraným profesím. V druhé hodině je čas věnován aplikaci Můj život po škole.

Máte také zájem o bezplatnou modelovou hodinu s aplikací Můj život po škole? Pokud ano, přihlaste i vaši základní školu na email