DATA, INFORMACE, ANALÝZY

Již nyní naleznete v sekci „Dokumenty“ informace o vývoji volných pracovních míst v MS kraji podle jednotlivých povolání aktuální k 31.12.2019. Dále také informace o počtech absolventů středních škol v MS kraji podle oborů a jejich výhled do roku 2022 a počtech absolventů vysokých škol s trvalým bydlištěm v MS kraji v r. 2017 podle oborového zaměření.

Vypracovali jsme aktuální sadu informací a analýz týkajících se trhu práce v Moravskoslezském kraji i požadavků jednotlivých zaměstnavatelů, naleznete ji na našem webu v sekci ,,Dokumenty“.

Zaměřili jsme se na:

• vývoj odvětví a zaměstnanosti v nich,
  • vývoj počtu žáků, studentů a absolventů středních a vysokých škol,
  • vývoj volných pracovních míst a nezaměstnanosti,
  • a další témata.

Dále budeme vytvářet sadu „Karet povolání MS kraje“. Karty povolání budou cenným zdrojem informací pro kariérové poradce na všech stupních škol i volbu a změnu kariéry po celý život.

Potřebné informace čerpáme z již probíhajícího projektu „KOMPAS“ (více informací o projektech, které realizujeme naleznete v sekci ,,Projekty“ našeho webu).

Aktuální informace budeme průběžně v sekci „Dokumenty“ našeho webu aktualizovat.

Prosím podívejte se níže na malou ochutnávku týkající se absolventů VŠ s trvalým pobytem v MS kraji podle sídla fakulty.

Marek Gavenda
+420 724 280 395 mgavenda@mspakt.cz