INFORMACE O TRHU PRÁCE

Připravujeme pro vás aktuální informace o trhu práce. První on-line výstupy budou k dispozici již počátkem roku 2019.

Trh práce v našem kraji je konfrontován s řadou výzev. Čelíme nedostatku pracovních sil v klíčových sektorech hospodářství i ve službách, otázce připravenosti lidí pracovat v perspektivních oblastech hospodářství. Specifická pro náš kraj je vysoká zátěž strukturálním znevýhodněním. Transformace těžkého průmyslu na průmysl zpracovatelský s sebou nese velké nároky na práci s lidmi v oblasti volby kariéry a vzdělávání. Rovnováha nabídky a poptávky na trhu práce se stala v posledních letech předním tématem rozvoje hospodářství a je zcela zřejmé, že samotné tržní mechanismy tady nestačí.

Připravujeme pro vás množství informací a analýz. Zaměříme se na vývoj odvětví a zaměstnanosti v nich, vývoj počtu žáků, studentů a absolventů jednotlivých oborů, vývoj volných pracovních míst, nezaměstnanosti a další témata.

Marek Gavenda
+420 724 280 395 mgavenda@mspakt.cz